Részletek
Alkalmas alapfelületek: Kemény- és puhafák, parafa, ásványi alapok mint esztricht és betonpadló.
Felhasználás: 13-14 m²/liter egy rétegben. A felület tulajdonságainak és szívóképességének függvényében. A fa bütüje, a mázatlan kerámia, valamint a parafa különösen az első réteg felvitelénél nagyobb mennyiséget szívnak magukba.
Száradási idő: 20 °C-on, közepes páratartalomnál 4-6 h múlva porszáraz, csiszolható és újrafesthető kb. 12-24 óra múlva. A végső keménységét egy nap múlva éri el.
Felületi kívánalmak: Az alapnak száraznak, por és zsírmentesnek kell lennie.
Feldolgozás: Feldolgozási hőmérséklet legalább 8 °C. Használat el őtt jól keverjük fel. A Biopin Kertibútorlakkot mázolással, szórással vagy hengerrel vékonyan egyenletesen hordjuk fel.
Hígitás: Feldolgozáskész, szükség esetén hígítóval hígítsuk.
Előkezelés: A gyantagazdag és trópusi fákat Hígítóval dörzsöljük át. Cementmaradványokat a csempékről savazással távolítsuk el. Ha nem gyantagazdag erre nincs szükség.
Alapkezelés (1 réteg): Biopin Kertiobútorlakkal (10 %-os hígitásban) vagy Biopin Kertibútorolajjal. Száradás után dörzsilappal csiszoljuk át.
Köztes kezelés (2 réteg): Egy- vagy két réteg Biopin Kertibútorlakkot vékonyan és egyenletesen vigyük fel. Száradás után finom dörzsilappal csiszoljuk át.
Befejező kezelés (3 réteg): Egy réteg Biopin Kertibútorlakkot vékonyan és egyenletesen vigyük fel.
Felújítás: A régi felületeket vizsgáljuk át és a rosszul tapadó helyeken, ill. a lepattogzott helyeken az alapig távolítsuk el. Új réteg felvitele a fentiek szerint. A stabil rétegeket tisztogassuk le, adott esetben gyengén csiszoljuk át. Az elhasználódás fokától függően 1-2 réteg Biopin Kertibútorlakkot vigyünk fel.
Szerszámtisztítás: Használat után Biopin Ecsettisztítóval.
A felület tisztítása: Takarítsuk Biopin Erős tisztítóval.
Általános figyelmeztetés: A természetes festékeknek jellegzetes illatuk van a felhasznált növényi olajok miatt. A felhasználás alatt biztosítsuk a jó szellőzést. A száradó olajok bizonyos körülmények között öngyulladóak, ezért az olajjal átitatott rongyokat terítsük ki száradni vagy áztassa vízbe. Használat esetén a fent leírtaknak megfelelően nem áll fenn az öngyulladás veszélye.
Hulladékkezelés: A festék vagy oldószermaradványokat ne juttassuk a szennyvízbe, talajba. A beszáradt termékmaradványok a háztartási szeméttel elszállíthatóak. Az üres fémdobozt szelektíven tegyük a megfelelő hulladéktárolóba.
Ápolás és tisztítás: A lakkozott felületeket eleinte óvatosan használjuk. Az olajozott felületet ne tisztítsuk agresszív tisztítószerekkel.
Paraméterek
Kötőanyag | Polimerizált természetes olajok, zsírsavak és gyanták |
Oldószer | Környezetünk érdekében izoalifát |
Segédanyagok | Ólom- és báriummentes szárítóadalék |
Tárolás | Száraz, gyermekektől jól elzárt, hűvös, fagymentes helyen |
Eltarthatóság | Zárt állapotban, legalább 4 évig eltartható |
Kiadósság egy rétegben | 0,375 l. = 4 m² / 0,75 l. = 11 m² |
Biopin
A biopin cég közel 90 éves tapasztalata alapján kizárólag természetes anyagokból készíti termékeit. 2003 májusában a biopin termékcsalád minden tagja kiváló ökológiai minősítést kapott, amely jórészt annak is köszönhető, hogy – az úgynevezett „környezetbarát” termékekkel szemben – semmilyen szintetikus anyagot nem tartalmaz.
Mindazok számára mutat új lehetőségeket a biopin, akik környezettudatos és egészséges életteret kívánnak kialakítani, ezért a hagyományos felületkezelő anyagok alternatíváit keresik. A természetes nyersanyagból készített termékek biológiailag tökéletesen lebomlanak, s így biztosítva a zárt ökológiai körforgást.
A biopin termékek előállításához leggyakrabban használt természetes nyersanyagok: tungfaolaj (tungfa olajából nyerik), kolofónium (erdei fenyő gyantájából), karnaubaviasz (pálmalevélviasz), lenolaj (hidegen sajtolt lenmagból) méhviasz, ásványi pigmentek, ricinusolaj (ricinus cserjéből), citrusterpének (citrusfélék illóolaja).
A kizárólag természetes alapanyagú olajok, viaszok, lazúrok, lakkok, festékek falfesték, minden felületkezelési igényt kielégítő termékcsaládot alkotnak. A „természetest a természetessel” elvet követve jobban kötődnek a kezelendő felülethez (pl.fa, kő, kerámia), amely ezáltal sokkal tartósabbá, időállóbbá válik, természetességét hosszan megőrzi, színével, illatával, egészséges felületével biztosítja lakóterünk harmóniáját.